Angelica Maria Panayi

- můj příběh

Vždy jsem si představovala, jaké by to bylo žít v zahraničí... Jaké by to bylo pracovat tam. Vydělávala bych si takové peníze, že bych za ně mohla cestovat všude, kam by mě srdce táhlo. Měla bych přítele nebo parťáka, se kterým bych mohla sdílet svou radost z cestování. Vzali bychom si dovolenou na jak dlouho bychom chtěli. Sbalili si bágly a odjeli třeba na měsíc někam za teplem. Koupila bych si foťák, který jsem vždy chtěla a zachytila tak své momenty na cestách. Měla bych kamarády z celého světa.

VŠE CO JSEM SI PŘEDSTAVOVLA SE SPLNILO

Už se nezabývám otázkou co chci v životě dělat... Prostě dělám co mě baví! Cestuji s přítělem, fotím, věnuji se tanci, zabývám se osobním rozvojem a každý den se zlepšuji v angličtině.

Nepřekonatelná mezera mezi mými sny a realitou

Byla jsem ZAHRABANÁ HLUBOKO SE SVÝMI SNY v České republice a pořád doufala v to, že si vystuduji vysokou školu, nejspíš pro můj dobrý pocit, protože jsem neměla ponětí, co chci v životě dělat. Dávala jsem na radu ostatních včetně výběru střední školy a pak té vysoké. Měla jsem problém navázat nová přátelství kvůli své stydlivosti a povahy introverta a tak moje strávené chvíle
na vysoké nebyly úplně úžasné. Z vysoké jsem utekla a našla jsem si práci na pozici recepční, později vedoucí recepce. Skončila jsem tak zase někde, kde jsem neviděla smysl mého života.

Změny jako prní skok ke splnění mých snů

Období, které pokračovalo, nebylo o dost růžovější... Přicházely v mém životě změny, které jsem NEBYLA SCHOPNÁ PŘIJMOUT. Moje nejlepší kamarádka se odstěhovala na rok do Ameriky a já se s ní bezmyšlenkovitě rozloučila s tím, že ji přijedu navštívit. S jejím odjezdem se mi navrátil můj dávný sen, odjet za prací do Anglie. Okolí mě od toho odrazovalo včetně mého tehdejšího přítele, se kterým jsme 5 letý vztah nakonec ukončili. A já byla najednou sama bez těch dvou nejbližších osob, s otázkou proč se vše muselo takhle semlít...

Odlet z reality

Místo neustálého fňukání, jsem nacházela odpovědi na to mé předešlé "PROČ?!". Začala jsem se zabývat cestováním, které pro mě bylo najednou tak otevřené a aktuální, s myšlenkou návštěvy mé nejlepší kamarádky v Americe. Nevěděla jsem, kde vemu na to peníze a ani jsem si nebyla jistá tím, že dokážu cestovat sama. Přečetla jsem si však knihy o osobním rozvoji a cestování, které mě přesvědčily o opaku. Zůčastnila jsem se cestovatelských festivalů a má důvěra k lidem vzrostla. Podařilo se mi vystoupit z komfortní zóny a seznámit se s lidmi z celého světa, podniknout spontánní výlety, přijmout změny a být jim otevřená.

Odvaha ke splnění snů

Poslední věta zní velmi jednoduše, ale byl zatím velký kus práce a pořádná odvaha, abych vycestovala. Ne každý má hned odvahu na to sbalit se, odjet a seznamit se s novými lidmi. Já si tím prošla a žiju již 3 rokem v zahraničí. Pracovala jsem na Kypru také v mé vysněné Anglii. Našla jsem si přítele a parťáka na cesty. Udělala si výlet za mou nejlepší kamarádkou do Ameriky. Pokračovala jsem za prací do Holandska, vzala jsem mamku do Benátek a procestovala s přítelem Thajsko na jeden ZÁTAH.

 

Věřím v to, že cestování či práce v zahraničí je užitečný START PRO MLADÉ LIDI. A proto chci inspirovat a pomoc těmto lidem, aby získali odvahu k vycestování do zahraničí. Dostali informace o tom co, vše je potřeba vědět, než začnou cestovat. Díky životu v zahraničí jsem si uvědomila, co mě v životě baví. Změnila jsem své priority a jsem samostatná. Získala jsem nový náhled na život a díky tomu přijímám výzvy, které rozvíjejí mou osobnost. Zlepšila jsem se v angličtině a vydělávám si krasné peníze na splnění mých snů.