Práce v Anglii – pokračování

V předešlém článku  jsem psala, jak jsem si našla práci v Anglii, jak vypadalo ubytování a jaké věci byly třeba si obstarat. Ale jak vypadaly mé další práce v Anglii? A jaký je rozdíl mezi prací přes agenturu a bez agentury? To jsem sepsala v tomto článku. 🙂 Jo a na tu Ameriku jsem měla vyděláno po dvou měsících a půl práce v Anglii! Ale o Americe, vás ještě budu chvíli napínat…:)

Rok 2018 a já pořád v Anglii. Po tom, co mě po Novém roce v práci ve skladu s parfémy vyhodili, mi agentura našla novou práci. V této práci jsem pracovala 1 den, ale říkám vám, tam nikdo dýl pracovat nechce.

Jednalo se o takovou fabriku, kde jsme celý den byli u jednoho pásu a co nejrychlejším způsobem, jsme rozbalovali tuňákové konzervy, které byly zabalené po třech a my je museli rozdělit. Plastové obaly z balíčků se po pár hodinách ani nevyhazovaly do koše, ale na zem. A tak jsem po pár hodinách plavala ve vlně plastu a jediné co bylo důležité, bylo aby se pás nezastavil. Na nikoho jsem nemohla promluvit,  jen jsme měli poslouchat, jak máme makat rychlejiDruhý den už jsem tam nepřišla. 😀

Další práce přes angenturu

Po pár dnech mi agentura našla další práci. Mojí pozici ani do teď nevím, jak mám popsat, ale jednalo se o sklad, kde už byla předvyrobená kosmetika a plnila se do všelijakých obalů. Tyto produkty putovaly do těch nejznámějších drogeriích v Anglii. Byla jsem v šoku, jak produkt vypadá, než se dostane do krásného obchodu. Je to tak skoro se vším… Je třeba si to uvědomit a radši si vyrábět věci sám! 🙂

Do skladu, kde jsem pracovala, pršelo a našly se tam i nástrahy na krysy… Zaměstnanci neměli ani pořádnou převlékárnu. Byla to taková plechová bouda, která místo podlahy měla hlínu, a když přišlo, chodili jsme v blátě a pamatuji si, že tam byla velká zima. 😀 Děkovala jsem bohu, když mě po návratu z Ameriky vyhodili.

Proč? Během, kontroly v práci  jsem žvýkáním žvýkačky porušila zásadu: „Nejíst na pracovišti!“ Jenže žvýkáním jsme zaháněli hlad, protože první pauza byla někdy až po 3 i 4 hodinách. Z pravidla mají být pravidelné bezpečnostní přestávky při monotonní práci (práci na výrobní lince). Bohužel není stanoven jejich počet ani jejich interval ani jestli jsou placené, to si určuje až každá firma sama. V předešlých pracích jsem měla pravidelné pauzy, které byly každé dvě hodiny a toho se drží i tady v Holadsku, kde teď pracuji.

Bohu jsem sice děkovala, ale potom jsem byla 14 dní bez práce a agentura mi jen neustále dokola opakovala, že pro mě nic nemá, a pokud ano, byla to práce s kuřaty, což nikdo nechce. Nechoďte tam, ať vám nabízejí jakékoliv peníze, budete toho litovat, jako každý kdo tam šel…  Práci jsem si nakonec našla sama a to přes indeed. Založila jsem si na jejich stránce profil se CV a pomocí vyhledávače jsem v daném městě hledala práci.

Práce bez agentury

A takhle jsem našla práci servírky v Hale country club & Spa. Bylo to krásné místo, kde jsem poznala pravý anglický venkov. Od Manchesteru to byla hodina cesty a dojížděla jsem tam metrem a autobusem (jízdné 40 liber týdně).

Do klubu mohli jen lidé se zaplaceným členstvím, které obsahovalo wellness, fitness od My Protein, kosmetické procedury, restauraci s meníčkem zaměřený hlavně na asijskou kuchyni. Druhá restaurace byla otevřená i pro veřejnost, takže kdybyste náhodou jeli kolem, tak se tam zastavte. Ochutnala jsem tam spoustu skvělých jídel a jako milovník sushi musím říct, že tam je měli nejlepší!

Za půl roku, co jsem tam pracovala, jsem se naučila mluvit plynule anglicky se členy klubu, kteří byli z 90% místní bohatí angličani, takže porozumět jejich machestrovskýmu přízvuku, bylo někdy fakt těžký 😀 Náš tým v práci byl internacionální a to se mi na tom líbilo. Našli se tam lidé z Itálie, Mallorky, Thajska a Ruska.

Důležité zmínit:

Práci servírky jsem měla sjednanou pracovní smlouvou. Nebyla to práce přes agenturu, jako jsem měla u ostatních prácí a přesto, jsem měla jako servírka ty samé peníze, což bylo 7 liber na hodinu jako minimální mzda. (samozřejmě nějaká dýška byla)

Nevýhoda pro mě byla, že přes pracovní smlouvu byl určitý počet dní dovolené a nikdo mě nemůže ze dne na den nahradit. Kdežto přes pracovní agenturu, jsem si mohla vzít prakticky dovolenou kdykoliv, na jak dlouho chci. Kvůli dovolené volím spíše práci přes agenturu, třeba i tady v Holandsku i když se jedná o podřadnější práce… Co volíte vy? 🙂

V práci jsme měly benefity jako vstup do fitness, wellness, slevy na jídla, taky slevový kód na online produkty My protein a měsíční balíčky s kosmetickými produkty. Samořejmě práce servírky nebyla vždy růžová a kdo pracoval v oboru pohostinství, ví, že to je občas pěkná makačka, ale i tak na tuhle práci budu vzpomínat v dobrém. 🙂

Než jsem z této práce odešla, kvůli stěhování se do Holandska, stihla jsem ještě každoroční zaměstnanecký večírek ve stylu Alenka v říši divů. (zvláštní náhoda je, že to je moje oblíbená pohádka) 😀 Taky jsem si našla přítele (Matyho) a procestovala pár měst v Anglii, ale o tom až příště. ♥

 

 

 

 

Angelica Panayi
Mou vášní je cestování, kde jsem našla sama sebe. Zabývám se spojením cestování a práce v zahraničí. Díky mým zkušenostem inspiruji a pomáhám dalším mladým lidem získat odvahu vycestovat a najít si práci v zahraničí. Mou cestu si přečtěte zde
Komentáře